Budowa domu a rekuperator

Budowa domu a rekuperator

budowa domu a rekuperator

 

Jeśli chcemy przygotować system wentylacji z odzyskiem w swoim domu, na pewno warto na takie rozwiązanie zdecydować się przy budowie ścian i wykonywaniu fundamentów. System taki będzie składał się z centrali wentylacyjnej, którą nazywa się jako rekuperator. Dodatkowo podłączone zostaną przewody wentylacyjne, czerpnia oraz wyrzutnia powietrza.

 

Przygotowanie takiego systemu będzie pozwalało na rezygnowanie z systemu wentylacji grawitacyjnej, dlatego nie będzie trzeba budować kominów. Jeśli przygotowuje się wentylację mechaniczną, to rozporządzenie mówi o tym, że nie powinno się już wykonywać wentylacji grawitacyjnej. Kominy tradycyjnej wentylacji powinny zostać dla kotłowni oraz dla garażu. Przewody związane z wentylacją powinny zostać w kotłowni oraz dla garażu. Przewody związane z wentylacją będą przechodzić przez strop dlatego na etapie przygotowania trzeba się zastanowić jak wszystko ma być zrealizowane i przygotować do tego odpowiednie miejsce. Wtedy ekipa będzie mogła lepiej to wszystko zrobić i koszty też będą mniejsze.

Rekuperator a hydraulika

W wymienniki ciepła powietrze, które będzie pobierane zimą ma większa wilgotność i będzie ochładzane zamiast podgrzewania powietrza zewnątrz. Taki proces wytwarza wilgoć, która występuje w formie skroplin i odprowadzona jest do kanalizacji. Warto więc wiedzieć gdzie będzie znajdował się rekuperator i można tam zostawić rurkę kanalizacyjną, która ma spadek do pionu kanalizacji.

jak działa rekuperacjaRekuperator a elektryczność

Będzie się on składał z dwóch wentylatorów oraz grzałek. Takie urządzenie będzie czerpać prąd elektryczny i dlatego trzeba tam doprowadzić zasilanie.

Rekuperator a zabudowa

Urządzenie jest montowane na koniec budowy, gdy większość rzeczy jest wykończonych. Trzeba zwracać uwagę by drzwi pozwoliły na wniesienie rekuperatora na jego miejsce oraz by dało się go tam bez problemu zamontować.